Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Дистанційна освіта на Класній оцінці
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія 5-й Міжнародний освітній онлайн-форум

Новини

Живуть, Тарасе рідний, поміж нас і голос  твій,і пензель твій,  і слово

   Генію Тарасу – 201 рік. Просторо в цьому імені. В ньому вся історія наша, все буття, бо Україна – це Шевченко, а Шевченко – це Україна. Шевченко завжди попереду, до нього треба доростати всім життям.

   10 березня 2015 року в Юрʹївській ЗОШ І – ІІ ступенів пройшов ряд заходів присвячених річниці з дня народження сина українського народу Т.Г. Шевченка.

    Виховний захід «Іду з дитинства до Тараса»  особливо зацікавив учнів.  

Аліна Левіт (2 кл.), Сергій Демченко (2 кл.), Марія Биба (3 кл.), Катерина Велегура (3кл.), Анастасія Дудник (4 кл.), Олександр Якименко (4 кл.)  своїми дзвінкими дитячими голосочками проникливо і душевно декламували поетичні рядки поета, такі прості, щирі, співучі,  прославляючи рідний край, свій народ.

   Ведучі заходу пʹятикласники Середа Ярослава та Олійник Олександр ознайомили всіх з тяжким дитинством поета,  з постатями, якими була окреслена  юність Шевченка в Петербурзі.           

     Для багатьох цей захід став відкриттям, надав поштовх до «Щоденників» Кобзаря, його листі,в до друзів і , навпаки, друзів до нього, до спогадів, які розкривають нам повніше образ Тараса не лише як поета і художника, а й як геніальної людини.

    Учні також мали змогу не лише слухати, а й бачити все на власні очі, з захопленням переглядали відеопрезентації про життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка «Від Тарасика до Тараса».

   Емоційного забарвлення заходу надало прослуховування аудіозаписів пісень, написаних на вірші Т.Г. Шевченка. А на завершення свята памʹяті Великого Кобзаря дівчатка 3 – 5 класів (Биба М. - 3 кл., Велегура К.-  3 кл., Дудник А. - 4 кл.,

Середа Я. -  5 кл.) присвятили танок «Моя любов».

 

     Дітям була представлена книжкова виставка «Літопис долі Кобзаря», на якій майоріли «Кобзарі» різних років видання.

 

   Учні 5 – 9 класів взяли активну участь у біографічній розвідці «Я не одинокий, є з ким на світі жить…» і разом з завідуючою бібліотекою Якубцовою К. С. створили власну виставку літератури про життя і творчість генія українського народу.

   Для учнів 1 – 4 класів був оголошений конкурс малюнків «Тарасовими стежками». Діти з радістю малювали малюнки, на яких зображували неповторність і красу природи рідного краю, оспіваного у творах поета.

          Тож шануймо Великого Кобзаря, нехай вічно живе Шевченкове слово!

Ярослава Середа, Олександр Олійник

учні Юрʹївської ЗОШ І – ІІ ступенів

Адміністрація Юрївської ЗОШ І-ІІ ступенів поздоровляє всіх педагогів району,
учнів та батьків з наступаючим 2015 роком. Бажаємо міцного здороровя, щастя вашим родинам та мирного неба.

 

 

Майбутнє – без СНІДу.

        В Юрʹївській ЗОШ  І-ІІ ступенів з 1грудня проводено день боротьби зі СНІДом. Мета шкільних заходів: сформувати знання щодо попередження захворювання на СНІД,  дати короткі теоретичні відомості про хворобу ХХІ століття; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя, уникати стосунків з «групою ризику», жити повноцінним життям.

 

Як розшифровуються слова « ВІЛ» та « СНІД»?

  В – вірус

               І – імунодефіциту

  Л – людини

 

С - синдром

Н – набутого

І – імунного

Д – дефіциту

    Сьогодні нам часто зустрічаються ці слова на плакатах, у газетах та журналах, їх чуємо по телевізору, радіо і  просто від дорослих. Але, на жаль, більшість із нас не усвідомлює, яку загрозу він несе людям. Найчастіше ми думаємо – « мене це не стосується», « зі мною цього не трапиться», та ніхто не знає, де чекає нас біда.

    СНІД – одна з найголовніших проблем, з якою людство зіткнулося у ХХ столітті і увійшло у ХХІ ст..

У всьому світі проводяться наукові роботи зі створення вакцини та ліків проти – інфекції, але на сьогодні СНІД не лікується. Єдиним методом боротьби із хворобою залишається попередження передачі вірусу.

         В межах цієї програми була проведена загальношкільна лінійка, заслухана інформація з цєї теми переглянуто  фільм «ВІЧ – СНІД».

    Учитель Ковтун Тетяна Олександрівна

Переглянути презентацію

https://drive.google.com/file/d/0B2XhjdTLFC7oUm0tc2I4d21qalE/view?usp=sharing

 

 

Бібліотека у школі –  головний осередок інформації

    Навчання – головна праця учнів і вона не може здійснюватися без книги, а, отже, і без бібліотеки. Навчити дітей учитися із захопленням, раціонально використовувати час – завдання, яке разом зі школою покликана вирішувати бібліотека. Бібліотека у школі – це головний осередок інформації; бібліотекар – вихователь, який виховує в учнів та учителів інформаційну культуру, прагнення до пошуку інформації , вдумливого читача.

   У Юрʹївській ЗОШ І – ІІ ступенів з 01.10 по 24.10. 2014 року проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, якому були приурочені певні заходи.

   Розпочався місячник загальношкільною побудовою, де завідуюча бібліотекою Якубцова Катерина Сергіївна ознайомила всіх із запланованими заходами та закликала взяти в них активну участь.

     З перших днів місячника шкільних бібліотек учні з цікавістю та захопленням долучилися до проведення таких заходів: посвята учнів 2 класу в читачі «Книга – мудрий  старий друг, знає все навкруг»; флеш – моб «У гості до бібліотеки»; літературна стежина «Шляхом народної шани»; усний журнал «Від Тарасика до Тараса»;  ; прес – марафон «Найкращий знавець газет та журналів»; казковий калейдоскоп «З якої казки ми прийшли».

   Емоційно пройшов захід під назвою музично – поетична акварель «Гаптує осінь жовтим шовком». Кожен учасник намагався донести до слухачів красу і силу пісні та художнього слова, авторський задум та свої переживання і почуття.

    Було підготовлено ряд виставок: виставка книг  до 70 – річчя визволення України від німецько – фашистських загарбників «Хай буде вільна Україна» та «У козацькі часи»; виставка портретів письменників «Є імена, які зорею сяють».

   Одним з найцікавіших заходів в рамках місячника стала заочна подорож до «Країни Книгарії».В ході подорожі учні переглянули презентацію «Як до нас прийшла книга».  В кінці заходу Королева Книга (роль  якої виконувала учениця 8 класу Коробка Аліна) кожному учневі подарувала золоті ключики, щоб мали можливість відкривати всі таємниці книг, а всім відомий лікар Айболить (роль якого виконував учень 8 класу Петренко Михайло) – «Памʹятку читача».

   Також протягом місячника активно працювала «Книжкова лікарня», де учні разом із завідуючою бібліотекою «лікували» книги. 

   Підсумовуючи результати роботи в ході місячника,  директор школи разом із завідуючою бібліотекою подякували всім учасникам за творчість та ініціативність, а найактивнішим – вручили  грамоти і подарунки.

 

                                                                               К.С.Якубцова,                

                                                                               зав.бібліотекою

 

 

 

 

 

 

До 70-ї річниці визволення України

У звязку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників, відповідно до плану роботи школи , з метою увіковічнення безсмертного подвигу героїв –визволителів, вшанування ветеранів ВВвійни, пам’яті жертв насильного  вивезення мирного населення з територій окупованої  України  в Німеччину, збереження духовної єдності поколінь, виховання у молоді почуття патріотизму і шанобливого ставлення до історії держави, у школі 21 жовтня 2014 року відбулися уроки  мужності «Вічно в пам’яті народній»

Волонтерські загони приймають участь в акції «Ветеранське подвір’я», «Ветеран живе поруч», упорядкували братську могилу , яка розташована  в  центрі нашого села.

З нагоди 70-ї річниці класні  керівники разом  зі своїми вихованцями , здійснили екскурсії в шкільний музей бойової та трудової слави. на годинах спілкування   переглядали   документальні   та   художні   фільми   про   події  2  світової війни.

 

 

В Юр’ївській ЗОШ  з 21 по 28 квітня 2014р. відзначалася 28-а річниця

Чорнобильської трагедії. В ці дні проводилися різні  заходи.

 

1.Уроки мужності за темами: «Чорнобильський слід на землі» , «Людська шана та вдячність героям-ліквідаторам».

2. Години спілкування «Герої Чорнобиля», «Дзвони Чорнобиля».

3.Пошукова робота  «Гіркий спогад» .

4.Конкурс  малюнків,  поповнення шкільного інформаційного куточка,  бібліотечна виставка, приурочені Чорнобильській трагедії.

5.Створенння мультимедійних відео та презентаційних матеріалів ,перегляд короткометражних відеофільмів на дану тему

       6.Тиждень цивільного захисту згідно графіка

- Загальношкільна побудова,присвячена тижню ЦЗ,безпеки охорони дитини ,охорони здоров’я.

- Загальношкільна година Пам’яті “Вшануймо мужність людей…»                                                                                                                                                       

                                                                                                                     

-         Єдиний урок «Аварія на транспорті з викидом сильнодіючих отруйних речовин.»

                                                                                                                 

   - Евакуація учнів .Аварія на транспорті з викидом сильнодіючих отруйних речовин:

- на базі 7 класу :надання першої допомоги при враженні електричним струмом;

                                                                                                                   

-на базі 8  класу надання першої допомоги при відкритому переломі хребта;

                                                                                                                    

-на базі 9 класу надання першої допомоги при відкритому переломі плечової кістки;

                                                                                                                    

- Спорт.змагання з елементами цивільного захисту

-  «Веселі старти » з елементами основ

 

 

Директор школи                                                             А.І.Ткаченко